Výrobca: Soleko
Kód produktu: T16525
Dostupnosť: Skladom
Hmotnosť/Objem: 385.00ml

EKISOL, 385 ml

EKISOL, 385 ml

5,98 €
Bez DPH: 4,98 €

 

EKISOL, 385 ml

s kyselinou hyalurónovou a rastlinnými výťažkami z Echinacey a slnečnice

Unikátne dezinfekčné a čistiace riešenie pre kontaktné šošovky.

Obsahuje 1 x puzdro na kontaktné šošovky.

 

CHARAKTERISTIKA: Viacúčelový roztok z rastlinných výťažkov, obohatený o kyselinu hyalurónovú. Je určený na dezinfekciu, skladovanie, čistenie a hydratáciu všetkých typov mäkkých i farebných kontaktných šošoviek. Bol vyvinutý za použitia molekúl rastlinného pôvodu. Formulácia bohatá na vzácne prírodné zložky využíva prirodzené vlastnosti Echinacey a slnečnicových semien.

 

• Vďaka špeciálnej metóde extrakcie sa z Echinacey pestovanej na BIO plantážach získavajú extrakty meristematických kmeňových buniek so známymi zvlhčujúcimi vlastnosťami, fytosteroly so zmäkčujúcimi vlastnosťami, aminokyseliny s výživovými vlastnosťami a minerálne soli podporujúce osmotickú rovnováhu.

• Z výťažkov slnečnicového lecitínu sa získava GPI cholín s upokojujúcim, zvlhčujúcim a vyživujúcim účinkom vďaka prítomnosti základných živín, ako je cholín, inozitol a glycerol.

Polymér hyaluronátu sodného s vysokými viskoelastickými vlastnosťami zlepšuje mazanie a biologickú znášanlivosť šošoviek, pretože ich udržuje neustále hydratované.

 

NÁVOD NA POUŽITIE: Pred použitím si dôkladne umyte ruky. Vyberte kontaktnú šošovku a položte si ju do dlane. Pridajte pár kvapiek roztoku, aby bola šošovka úplne mokrá. Jemne masírujte šošovku na dlani niekoľko sekúnd. Aby bolo možné úplne odstrániť všetky nečistoty, opláchnite šošovku roztokom. Rovnaký postup opakujte aj pri druhej kontaktnej šošovke. Naplňte puzdro na kontaktné šošovky roztokom po vyznačenú líniu a vložte doň kontaktné šošovky. Nechajte ich ponorené najmenej 4 hodiny alebo cez noc. Pred nasadením šošoviek do oka ich ešte raz opláchnite roztokom. Po použití fľašu zatvorte.

 

BEZPEČNOSTNÉ OPATRENIA A UPOZORNENIA

Po otvorení spotrebujte do 60 dní. Uchovávajte pri teplote medzi 5 °C - 30 °C. Nepoužívajte, ak je tesnenie porušené. Postup čistenia zopakujte, ak sú šošovky v tom istom roztoku dlhšie ako 7 dní. Nepoužívajte v prípade precitlivenosti alebo alergie na niektorú zložku. V prípade nepohodlia alebo pretrvávajúceho podráždenia prestaňte výrobok používať a poraďte sa s odborníkom. Pred použitím akýchkoľvek oftalmologických liekov pri súčasnom nosení kontaktných šošoviek sa poraďte s odborníkom.

NEPOUŽÍVAJTE VNÚTORNE! Uchovávajte mimo dosahu malých detí.

Na opláchnutie šošoviek nikdy nepoužívajte vodu z vodovodu.

Nepoužívajte po uplynutí dátumu exspirácie uvedenom na obale.

Nepoužívajte systém starostlivosti o kontaktné šošovky bez konzultácie s odborníkom na oči.

 

KONTRAINDIKÁCIE: Neboli zaznamenané žiadne kontraindikácie.

 

ZLOŽENIE: PolyHexaMetylénbiguanid 0,0002%, Echinacea Plus 0,001% GPI 0,012%, Hydroxyetylcelulóza 0,15%, Poloxamer 407 0,2%, Kyselina hyalurónová, Chlorid sodný, Citrátové pufre, Kyselina etyléndiamíntetraoctová 0,01% Hydroxid sodný bezvodý, čistená voda.

 

VYROBENÉ V TALIANSKU.

Výrobca: Soleko S.P.A. – ITALIA, www.soleko.it

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete. Heureka.sk - overené hodnotenie obchodu Zelená Lekáreň

celiatik, diabetik, diéta, bezlepkové potraviny, lepok, eShop, obchod, e-Shop, Notice: Undefined variable: description in /var/www/clients/client29/web1567/web/catalog/view/theme/drugstore/template/common/footer.tpl on line 69