Výrobca: TML
Kód produktu: T08434
Dostupnosť: Skladom
Hmotnosť/Objem: 0.00kg

Šípkový olej 100% 100ml

Šípkový olej 100% 100ml

8,50 €
Bez DPH: 7,08 €

Šípkový olej je v Rusku nazývaný aj Kráľ olejov, alebo Olej krásy a je používaný už tisíce rokov.

    navracia pokožke pružnosť a pevnosť

    vyživuje pokožku

    zdroj vitamínov C,A,D,E

    zdroj železa - na anémiu

    napomáha odstraňovaniu žlčníkových kameňov

    šípok upravuje a zlepšuje činnosť žlčníka a ľadvín

    ekzémy, dermatitídy

Olej je možné používať vnútorne i zvonka. Podľa slov lekárov, šípkový olej napomáha odstraňovaniu žlčníkových kameňov a to nasledovne: Žlčníkové kamene, resp. ich kúsky (po mechanickom rozbití) sú ostré, takže pro odplavovaní z organizmu zadrhávajú a spôsobujú bolesti. Šípkový olej tieto kúsky obalí, podporuje vylučovanie žlče, takže uľahčuje ich odchod z tela, pričom výrazne znížuje bolesť pri tomto procese.

Šípkový olej obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, Omega 6 kyselina linolová (40-55%), Omega 3 alfa-linoleovú kyselinu (36%), ktoré o.i. znižujú hladinu cholesterolu v krvi, zlepšujú krvný obeh, prispievajú k zdraviu srdca a srdcovo-cievneho systému. Tento olej má významné použitie aj v kozmetike, je to tzv. suchý olej, to znamená, že po nanesení nenecháva mastné stopy a rýchlo sa vstrebáva. S obľubou sa používa na elimináciu akýchkoľvek jaziev, zlepšuje kvalitu pokožky, elasticitu, používa sa aj na elimináciu prejavov ekzému či psoriázy. Keďže má antioxidačný efekt, chráni kožné bunky pred oxidačným poškodením a zabraňuje tak ich starnutiu. Aj preto je nazývaný ako "Olej krásy".

Šípky sú významným zdrojom antioxidantov, ktoré chránia bunky i tkanivá pred oxidačným poškodením a pomáhajú posilňovať obranyschopnosť. Šípky taktiež prispievajú k normálnej funkcii črevného traktu, pomáhajú zmierniť prejavy nachladnutia, obsahujú karotenoidy, vitamín C, flavonoidy a ďalšie látky s priaznivým účinkom na obranyschopnosť organizmu proti negatívnym vplyvom okolia, najmä v prípade stresu, únavy či prechladnutia.

Zloženie na 100g: 100g za studena lisovaný 100% šípkový olej (Rosa Canina).

Obsah: 100ml

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete. Heureka.sk - overené hodnotenie obchodu Zelená Lekáreň

celiatik, diabetik, diéta, bezlepkové potraviny, lepok, eShop, obchod, e-Shop, Notice: Undefined variable: description in /var/www/clients/client29/web1567/web/catalog/view/theme/drugstore/template/common/footer.tpl on line 69