Výrobca: Vemica
Kód produktu: T07345
Dostupnosť: Skladom
Hmotnosť/Objem: 0.00kg

Zelený Jačmeň Sušená Šťava

Zelený Jačmeň Sušená Šťava

12,14 €
Bez DPH: 10,12 €

Popis

 

Ľudské telo, podobne ako iné živé organizmy, nie je navrhnuté tak, aby dokázalo efektívne vstrebať syntetické vitamíny a minerály. Problémom dnešnej doby je prijať dostatočné množstvo tzv. odporúčanej dennej dávky prírodných vitamínov a minerálov.
Sušená šťava z mladých lístkov zeleného jačmeňa je preto výbornou voľbou pre zabezpečenie komplexného prísunu výživných látok, ktoré naše telo potrebuje každý deň.
Asi po 200 dňoch klíčenia, kedy mladá rastlinka jačmeňa dosiahne vrchol nutričných hodnôt, sú mladé zelené lístky zozbierané, vylisované na šťavu, ktorá je následne vysušená tak, aby sa plne zachovali výživové hodnoty zeleného jačmeňa. Od tejto fázy je aj odvodený názov „zelený jačmeň“ alebo „mladý jačmeň“, kedy sú lístky krásne zelené, bez prítomnosti zrna. Presiahnutím tejto fázy klíčenia dochádza k presunu živín z listov na výživu a rast zrna a jačmeň sa stáva dospelou rastlinou.
Sušená šťava z lístkov mladého zeleného jačmeňa je vysoko účinná, na živiny bohatá potravina, s množstvom prírodných vitamínových komplexov, minerálov, enzýmov, aminokyselín a tisícom ďalších živín.

Výživové vplyvy užívania zeleného jačmeňa:
- vhodný ako doplnok pri zvýšenom cholesterole
- napomáha k zmierneniu kožných problémov, ako sú napríklad akné, psoriáza a ekzémy
- vhodný pre diabetikov, napomáha priechodu cukrov cez črevné steny, čím sa postupne normalizuje hladina cukru v krvi
- regulácia pH (zásadité vlastnosti chlorofylu obsiahnuté v zelenom jačmeni), napomáha k acidoalkalickej rovnováhe pri prekyslení organizmu, zmierňuje pálenie záhy
- regulácia trávenia
- napomáha predchádzať bolestiam hlavy, poruchám spánku, chronickej únavy a depresiám

Výživové hodnoty v 100 g:
Energetická hodnota 1344 kJ/317 kcal
Bielkoviny 34 - 42 g
Sacharidy 29 - 35 g
Tuky 3 - 4 g
Vláknina 3 - 6 g
Chlorofyl 0,5 - 2 g

Návod na použitie
1-2 čajové lyžičky prášku mladého jačmeňa rozmiešame v 2 dl vody alebo ovocnej šťavy. Ideálne je užiť ho 20 min. pred jedlom. Alternatívou je pridanie prášku do jogurtov, cereálnych pokrmov, polievok a šalátov.

Dávkovanie
2 g (1 čajová lyžička) Zeleného jačmeňa / 1 až 2 krát denne

Obsah hlavných aminokyselín
Alanín, Arginín, Fenylalanín, Glycín, Histidín, Isoleucín, Kyselina aspartámová, Kyselina glutámová, Leucín, Lysín, Methionín, Prolíin, Serín, Threonín, Tyrosín, Valín

Obsah hlavných vitamínov
Beta karotén, Kyselina listová, Vitamín A, Vitamín B1, Vitamín B2, Vitamín B3, Vitamín B5, Vitamín B6,Vitamín C, Vitamín E, Vitamín K

Obsah hlavných minerálov
Bór, Draslík, Fosfor, Horčík, Chróm, Kremík, Mangán, Meď, Sodík, Striebro, Vápnik, Zinok, Železo

Zloženie
100% extrakt z listov mladého jačmeňa (sušená šťava)

Všeobecné pokyny a upozornenia
Neprekračujte stanovené dávkovanie. Výrobok nesmie byť použitý ako náhrada pestrej stravy. Uskladňujte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Ide o dehydratovaný výrobok. Skladujte v suchu a po otvorení vždy obal dôkladne uzavrite. Povolená odchýlka hmotnosti +/- 2%.

Schválené Úradom verejného zdravotníctva SR č. OHVBPKV/7151/2011/Kr.

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete. Heureka.sk - overené hodnotenie obchodu Zelená Lekáreň

celiatik, diabetik, diéta, bezlepkové potraviny, lepok, eShop, obchod, e-Shop, Notice: Undefined variable: description in /var/www/clients/client29/web1567/web/catalog/view/theme/drugstore/template/common/footer.tpl on line 69