Zelená Lekáreň

VITESTIN – AKO DLHO UŽÍVAŤ ??

Vitestin ® je potrebné užívať každý deň až do odznenia problémov. Akonáhle sa váš zdravotný stav zlepší na vami požadovanú úroveň, je možné Vitestin postupne vysadzovať. Dávku znížte z množstva
1 x denne na 1 x za dva dni, následne pozvoľna až na užívanie 1 x za 14 dní a ďalej podľa vášho uváženia,  vášho pocitu a problému. Väčšinou je zmena zdravotného stavu postupná deň odo dňa, ale môže byť
aj skoková, viď recenzie zákazníkov.

Zo skúsenosti zákazníkov vieme, že v niektorých prípadoch (u cca 5 % ľudí) môže dôjsť prvé 3-4 dni k miernemu zhoršeniu stavu (veľmi riedka alebo striedavá stolica – črevá ožívajú a čistia sa).

 • Bežná zápcha alebo hnačka sa začne stabilizovať už po niekoľkých dňoch užívania.
 • V prípade chronických a dlhotrvajúcich hnačiek a iných črevných a zažívacích problémov dochádza k preukázateľnému zlepšeniu po cca 10 – 30 dňoch.
 • V prípade ulceróznej kolitídy alebo Crohnovej choroby dochádza k prvým zmenám po cca10 dňoch. Ak sledujete svoje laboratórne markery spojené s Vašou diagnózou (najmä kalprotektin), už prvé
  vyšetrenie po 30 dňoch užívania by malo potvrdiť zlepšenie hodnôt. K zásadnému zlepšeniu markerov stolice dochádza po cca 90 dňoch užívania.

 

Pre lepšiu predstavu vyberáme z recenzií a skúseností zákazníkov:

  • 3 dni — krátkodobá nechronická zápcha a očista čriev a zažívacieho traktu, malé problémy zažívacieho traktu.
  • 6-10 dní — rozhodené čreva po antibiotikách, strednodobé (ale aj 10 -ročná) zápcha, hnačka, nadúvanie, menšie-stredne problémy zažívacieho traktu.
  • 10-30 dní — chronické (dlhoročné) problémy zažívacieho traktu, hnačky, zápcha, dráždivé hrubé črevo, zápaly, idiopaticke črevné zápaly, divertikuly, polypy, syndróm priepustného čreva.
  • 30-60-90 i viac dní – Crohnova choroba a ulcerózna kolitída.

 

Vitestin odporúčame užívať pri čo najprázdnejšom zažívacom trakte. Teda ráno, nalačno. Vitestin popíjajte najlepšie v pokoji a pomaly, približne 5-15 minút. Myslite pritom na svoje uzdravovanie.
Niekto ho pije aj na „ex“, zvlášť páni, keď majú ráno smäd. Najlepšie sa konzumuje pri izbovej teplote. Nechajte bylinné látky pôsobiť v tráviacom trakte aspoň 1 hodinu, teda nejedzte, ani nepite, až potom sa ľahko naraňajkujte.

Ak musíte brať ráno na lačno nejaké lieky, kombinujte ich užívanie jedným z dvoch uvedených spôsobov:

 • Ako prvé si vezmite lieky, zapite ich a 20 – 30 minút počkajte. Potom si vypite Vitestin a po ňom počkajte najmenej 1 hodinu do raňajok.
 • Ako prvé si vypite Vitestin a po ňom počkajte najmenej 1 hodinu. Potom si vezmite lieky a pokračujte, ako ste boli zvyknutí.

Ak je pre Vás jeden celý pohár ráno príliš veľa, vypite aspoň 1/2 pohára a zvyšnú časť si dopite popoludní medzi 14-16 hodinou. Radšej obedujte čo najskôr, aby ste túto druhú časť Vitestinu užili tiež na čo najprázdnejší zažívací trakt. Po vypití Vitestinu opäť hodinu nejedzte, ani nepite, nech môžu všetky bylinné látky v pokoji a blahodarne pôsobiť.

Pri zdravotných problémoch hornej polovice zažívacieho traktu, teda od žalúdka vyššie, môžete automaticky znížiť dávku na polovicu. Druhú polovicu si nechajte na ďalší deň alebo ju popíjajte počas dňa mimo jedla a pitia. Vitestin ničím nezapíjajte, ani s ním nezapíjajte jedlo, zbytočne by ste znížili jeho účinok.

Pridaj komentár

Your email address will not be published.